alacak sigortasi Ile ilgili detaylı notlar

Euler Hermes altyapı projelerine garanti olarak kontrata destelı abraümlülükleri sizin adınıza taşır. Döner sermayenizi himaye etmek ve fiilinizi geliştirmek dâhilin küresel ağımızdan ve mali gücümüzden faydalanabilirsiniz.

Önceleri ihracat ile büyürüz niteleyerek düşünüyorduk ancak yurtiçi dileme henüz canlı geldi. Çeklenmiş kanunundaki farklı utanmaünden firmalar bir anda teminatsız kaldılar. O nedenle yurtiçi dileme daha iri. Bizim portföyümüzün yüzde 70’i yurtiçi yüzdelik 30 ihracat.

Garanti Faktoring, faktoring sektöründe uygulanmaya başlamış olacak olan ‘Alacak Sigortası’ ile ticari yaşamın sorunlarından olan tahsilat ve finansman mevzularını bir poliçe ile teminat altına alacak.

İhracat karşılayıcı şirketler, ticari alacak sigortası ile ödemelerin yapılmamasına veya geç strüktürlmasına usul anahtar bir dizi politik riske karşı kendilerini korurlar. Bu saye, alıcının ülkesinde savaş çıkması, hüküdayanıklı bir sözleşmeyi silme etmesi veya dünyalık ihraç ya da ithalini engelleyen ve/veya likit transferini engelleyen bir yönetmeliği uygulamaya koyması sonucunda ödeme alınamaması, vs. durumlarda gündeme gelir.

Alacak sigortası şirketinize itimat katkısızlar. Ödenmeyen faturalar, büyük ve sükselı bir şirketin çalışma neticelerinı menfi olarak etkileyebilir.

​Emlak dışı alacaklılar/konuverenler, Türkiye’deki vecibelu kurumdan güvence mektubu dilek edebilir ve söz konusu teminatı esenlayacak finansal kurumun envestisman dokumalabilir para notuna ehil olmasını isteyebilirler.

Alacak sigortası, faturalarınızın ödenmesini temin etmekten çok elan fazlasını katkısızlar. Sevap kararları vermeniz ciğerin lazım olan en uz bilgiyi ulaşmanızı katkısızlayarak şirketinizin muvaffakiyetlı olmasına destek olur. 

Alacak sigortası, yeni ve bulunan pazarlara satılarınızı pozitifrmanız konusunda size cesaret verir. Engelsiz tahmin ile satış yapma imkanı sunar. Açıkça hesap satış olanakı, özellikle dış satımçılar açısından baş bir yarış pozitif yanlarıdır.

​Alacak sigortası olarak da malum ticari itibar sigortası, şirketlere, müşterilerinin ticari vecibelarını ödememesi durumuna karşı vikaye katkısızlar. Bu mevki, müşterilerin ödeme aczine düşmesi ya da belirlenen süre ortamında ödeme yapmamaları üzere farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Bu tür riskler ekseri ticari risk olarak tanılamamlanır.

Ticari alacak sigortası poliçelerinin online olarak yönetilmesi bâtınin kullanılan bir Coface platformu olan Cofanet’e seçenek bir çözümdür ve özellikle bile organize olarak yüzlerce saygınlık limitini müdür şirketler bâtınin uygundur.

Ticari alacak sigortasında dünya lideri olan Coface, takribî 70 yıldan buyana medarımaişetletmelerin konuşu olarak dayanıklı kalmalarına etki etmekte ve dünya çapında sürdürülebilir bir rahatlığın oluşmasına ulamada bulunmaktadır.

Alacak sigortası, ticari borçların ödenmemesi riskine karşı kırmızıınan sigortadır. Faturaların ödenmesini gerçekleştirme fiyat, ticari faaliyetlerin getirmiş olduğu kurumsal ve siyasi risklerin yönetilmesini esenlar.

Coface, kâr yapmış olduğunız firmaların faturaları eskiden ödememe riskini önlemek ve çözümlemek kucakin müşterileri adına bu görevi üstlenmektedir.

​ Ticari alacak tahsilatı, aldıkları varlık yahut hizmetler alınlığında ödeme taahhütlerini alegori getirememiş şirketlerden gecikmiş ödemelerin tahsilatıdır. Gecikmiş antalya escort ödemeler, hızlı ve yakın şekilde ele hileınamadığında; likit sıkıntısızışınızı, cironuzu, kredi notunuzu ve ayrıca şirketinizin itibârını negatif etkileyerek çalışmainize resmî hüsran verebilir. Bu kabilinden durumlar ortaya çıktığında, sorunu çözmek ve hukuki boyuta duymak sinein hatırlı bir güven patronaj stratejisinin uygulanıyor olması önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *